Rossi 300. nagydíjára készül

Pont hazai pályáján, az olaszországi Mugello-ban áll rajthoz 300. alkalommal az olasz legenda. Egész az időmérőig ott loholt Márquez mögött, de a kvalifikáción valami balul sült el és csak 10. helyről kezdheti meg 300. versenyét.

10417657_10152574930755769_3334067447585399669_n

Cal Crutchlow, Valentino Rossi és Andrea Ianonne

Kemény dió lesz felzárkózni, de biztos vagyok benne, hogy Vale ég a bizonyítási vágytól, már csak azért is mert tavaly rögtön a futam elején összeakadtak Bautistával, azelőtt pedig a Ducatival szenvedett évekig.

Most, a kvalifikációt leszámítva elég gyors volt, de lesz-e újabb ünneplés? Vasárnap kiderül!

Egy kis statisztika

• Rossi eddig 299 versenyen indult, az összesen megrendezett 837 MotoGP futamból. Ez az összes MGP verseny 35.7 %-a.
  • 7 különböző motorral nyert versenyt: 125cc Aprilia, 250cc Aprilia, 500cc Honda, 990cc Honda, 990cc Yamaha, 800cc Yamaha and 1000cc Yamaha
  • Ő az egyetlen versenyző aki nyert 500cc-s kétüteművel, 990cc-s , 800cc-s és 1000cc-s 4 üteművel is.
  • 36 pályán versenyzett, ebből 27 pályán legalább egyszer nyert. Ez rekord.
  • Kilencszer nyert Mugelloban és ugyanennyiszer a katalán pályán. Ezeken a pályákon aratta a legtöbb győzelmet.
  • Jerezben versenyzett a legtöbbször, szám szerint 19-szer.
  • Első versenyét 1996-ban nyerte Brnoban, az eddigi utolsót pedig 16 évvel és 315 nappal később, tavaly Hollandiában. Ez a második leghosszabb győzelmi karrier, a rekordot jelenleg Capirossi tartja, viszont ha Vale nyer még egy versenyt, akkor átveszi a vezetést.

Mugellora minden évben új, egyedi sisak festéssel készül. Mint minden sisakdizájnját, ezt is Aldu Drudi tervezte.